درباره بیا
با اجرای برنامه های توسعه شهری و گسترش روز افزون شهر نشینی به ویژه در شهر های بزرگ ایران در ده هفتاد نیاز به بانک های اطلاعات املاک و مستغلات برای برنامه ریزی های ملی و همچنین کمک به شهروندان، موضوعی بود که با گسترش اینترنت میسر گردید. گروه متخصصان "بیا" که متشکل از مدیران، مهندسین و تحصیل کرده گان مجرب در صنعت ساختمان می باشند با رویکرد های جدید در زمینه فروش و تعامل میان فروشنده و خریدار به جهت ساماندهی ارتباطات میان خریداران ، آژانس های املاک و انبوه سازان، اقدام به راه اندازی شبکه سراسری املاک و مستغلات ایران با علامت اختصاری "بیا" به نشانی اینترنتی "www.bea.ir" نموده است.
هدف ما :
ساده نمودن معاملات املاک برای مصرف کننده گان از طریق ساماندهی مجموعه عوامل مآثر در صنعت ساختمان می باشد. ما برای تحقق این امر ماموریت های زیر را تعریف نموده ایم :
1- کمک به خریدار محترم برای بازدیدآسان از تمامی املاک مورد نظر خود با امکان مقایسه و انتخاب، بدون مراجعه به محل ملک .
2- سامان بخشیدن به نیاز ها و یکپارچه سازی انواع سلایق در جهت برقراری ارتباطی پایدار ما بین سازندگان محترم، مشاورین املاک و خریداران محترم .
3- تسهیل ارتباط میان صاحبان املاک با سازندگان .
4- اطلاع رسانی دقیق از وضع املاک در اقصا نقاط کشور اعم از خرید، فروش، رهن یا اجاره، همچنین انتشار آخرین اخبار یا مصوبه های مرتبط برای آگاهی هر چه بیشتر عموم .
5- کمک به رشد فرهنگ انفورماتیک در سبد نیاز مندی های خانوار.